وقت سفارت

وقت سفارت چیست

وقت سفارت به معنای درخواست تعیین زمان ملاقات یک شخص برای ارائه مدارک لازم به سفارت هر کشوری که قصد رفتن به آنجا را دارد، گفته می‌شود. هر فردی با هدف‌های مختلفی می‌تواند قصد کند که به مقصدی برود و این اهداف می‌تواند، اهدافی باشد، همچون اقامت و مهاجرت، پذیرش تحصیلی و کاری و دیگر موارد که هر یک پروسه جدایی دارد. بنابراین هر سفر خارجی نیازمند داشتن ویزای آن کشور خواهد بود. در این میان، جهت دریافت هر کدام از انواع ویزا باید مدارکی را که مخصوص آن سفارت است، توسط فرد، تهیه گردد و بعد از آماده کردن تمام مدارک و گرفتن وقت سفارت مورد نظر به آن‌جا مراجعه نماید.وقت سفارت آلمان | مهروگشت آریایی 02188889046

تعریف وقت سفارت

همان‌طور که در بالا هم توضیح دادیم، وقت سفارت برای کشورهایی که درخواست مدارک خاصی دارند باید گرفته شود و فرد جهت ارائه مدارک و انگشت نگاری به صورت حضوری به سفارت آن کشور در کشور مبدا مراجعه کند. حال اینکه، گرفتن وقت سفارت به صورت آنلاین باشد یا حضوری، بستگی به آن سفارت و قوانین تعیین شده از سوی آنها دارد. در وقت سفارت حضوری علاوه بر ارائه مدارک و انگشت‌نگاری، ممکن است مصاحبه با شخص هم توسط مامورین و متصدیان سفارت مربوطه، در همان روز انجام شود.

وقت سفارت ایتالیا | مهروگشت آریایی 02188889046

انواع وقت سفارت

نکته‌ای که در مورد گرفتن وقت سفارت وجود دارد، نوع آن است. در اینجا می‌خواهیم انواع وقت سفارت را برای شما توضیح دهیم تا با آگاهی بیشتری بتوانید تصمیم‌گیری‌های مهم را انجام دهید. وقت سفارت به دو صورت زیر بر اساس حضور یا عدم حضور فرد و براساس زمان، انجام می‌شود:

  •  وقت سفارت از نظر حضور داشتن یا عدم حضور فرد
  • وقت سفارت حضوری: در این صورت، شخص حتما باید حضور داشته باشد تا مواردی همچون انگشت نگاری توسط متصدیان حاضر در سفارت کشور مقصد انجام شود و در صورت نیاز در همان لحظه به مصاحبه با فرد می‌پردازند. این در حالی است که با توجه به تحریم‌ها ممکن است، سفارت کشور مقصد در ایران وجود نداشته باشد و فرد باید به یکی از کشورهای همسایه که سفارت کشور مقصد در آنجا وجود دارد، سفر کند.
  • وقت سفارت آنلاین: در وقت سفارت آنلاین، شخص بایدبه صورت آنلاین و از طریق سایت هر سفارت اقدام به اخذ وقت سفارت، نماید. البته گرفتن وقت سفارت آنلاین برای حضوری یا غیر حضوری تفاوتی ندارد، در هر حالت نکته حائز اهمیت، نحوه پرداخت هزینه است که حتما باید از طریق کارت‌های بین‌المللی انجام شود که این مورد باید توسط دفاتر خدمات مسافرتی معتبر انجام شود.
  • وقت سفارت از نظر زمان
  • وقت سفارت فوری: یکی از انواع وقت سفارت بنا بر درخواست متقاضی، با توجه به نیاز فوری وی به دریافت ویزا برای یک کشور، وقت سفارت فوری است. در چنین مواقعی که فرد درخواست وقت سفارت فوری را دارد، ممکن است، برای مسائل کاری یا تحصیلی خاصی اقدام کرده باشد و در یک بازه زمانی خاص، باید در کشور مقصد مورد نظر حضور داشته باشد. در این حالت، دریافت وقت سفارت فوری، اصلا کار آسانی نیست و حتی نیازمند پرداخت هزینه بالاتری نسبت به وقت سفارت عادی می‌باشد. جهت دریافت وقت سفارت فوری، توصیه می‌شود حتما از طریق دفاتر معتبر همچون مهروگشت آریایی اقدام نمایید.
  • وقت سفارت عادی: برای گرفتن نوبت سفارت عادی، باید عجله را فراموش کرده و یک بازه زمانی خاص را کنار بگذارید. در راستای دریافت نوبت سفارت عادی، مدت زمان بیشتری را در صف انتظار وقت سفارت ماندن، در نظر بگیرید.

مهروگشت آریایی برگزارکننده تور خارجی ، تور داخلی و تورهای جنوب شرق آسیا