ویزای کانادا

درباره ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان

ویزای توریستی کانادا برای اشخاصی مناسب است که بخواهند رفت‌وآمد نامحدود به کشور کانادا را داشته باشند. شرایط داشتن ویزای کانادا به‌عنوان توریست، بدین صورت است که تا پایان اعتبار ویزا، این اجازه را دارید که به خاک کانادا ورود و خروج داشته باشید؛ اما پس از گذشت 6 ماه از اقامت شما در کشور کانادا، یک بار خروج داشته باشید که البته می‌تواند، این خروج تنها چند ساعت کوتاه باشد. هنگامی که خروج شما بعد از 6 ماه انجام شود، مجدد اجازه ورود به این کشور را برای 6 ماه آینده نیز خواهید داشت. نکته‌ای که برای تمدید 6 ماه اقامت دوباره با ویزای مولتی کانادا یا همان ویزای توریستی کانادا حائز اهمیت است، داشتن دلیل قانع‌کننده برای افزایش مدت اقامت شما در خاک کانادا برای دولت این کشور می‌باشد. ویزای توریستی کانادا 5 سال اعتبار برای ایرانیان دارد که به همین علت به "ویزای توریستی 5 ساله کانادا" معروف شده و البته باید به مدت زمان گذرنامه‌تان هم توجه داشته باشید تا دچار مشکل برای اقامت در کانادا با استفاده این نوع ویزا، نشوید. برای افزایش اعتبار، فرد متقاضی باید درخواست خود را اعلام کرده باشد و قبل از ارائه درخواست، باید شرایط قانع‌کننده خود برای اقامت در کانادا را فراهم کند. در این صورت با درخواست ورود مجدد وی به این کشور و استفاده از اعتبار 6 ماهه ویزای مولتی کانادا برای فرد متقاضی موافقت می‌گردد.

ویزای توریستی کانادا

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا

 • اصل پاسپورت متقاضی و اعضای خانواده (جدید و قدیمی) در صورتی که قصد اقدام به دریافت ویزای خانوادگی را دارید باید توجه داشته باشید که اصل پاسپورت امضا شده جدید شما، حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
 • ترجمه شناسنامه
 • ترجمه سند ازدواج چنانچه هر دو نفر تمایل به دریافت ویزای توریستی داشته باشند.
 • تکمیل فرم نفر اصلی برای درخواست ویزا (Application form)
 • تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی (Family Information)
 • یک قطعه عکس تمام رنگی 300 در 400 مگاپیکسل دارای  زمینه سفید
 • ترجمه سند رسمی ملک  متقاضی اصلی یا نفرات دیگر
 • ترجمه مدارک شغلی و بیمه نامه کاری (در صورت وجود)
 • گردش حساب 4 ماهه آخر
 • نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی (Bank Statement)
 • دعوتنامه در صورت وجود با مدارک مالی دعوت کننده
 • رزرو کردن بلیط رفت و برگشت به کانادا (بلیط باید به صورت رزرو قطعی انجام شود.)
 • نامه هدف از سفر
 • ترجمه‌ گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان (در صورت همراه بودن با فرد متقاضی)
 • ترجمه رضایت‌نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند.
 • افرادی که شاغل هستند باید گواهی اشتغال ارائه دهند و ترجمه‌ حکم کارگزینی و فیش حقوقی نیز الزامی است.

ویزای توریستی کانادا

اخذ ویزای کانادا با دفتر خدمات گردشگری مهروگشت آریایی

کارشناسان متخصص و با تجربه مهروگشت آریایی، با استناد به اینکه شرایط هر فرد متقاضی، خاص خودش است و به تبع، چک لیست مدارک ارائه شده ایشان به اداره مهاجرت کانادا مختص خود همان فرد است، در وهله نخست، به ارزیابی و بررسی تمامی مدارک افراد متقاضی می‌پردازد. پس از ارزیابی و بررسی‌هایی که تیم حرفه‌ای مهروگشت انجام می‌دهد، به ایشان اعلام می دارد تا چه مدارکی را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهد که با برنامه سفر خود و هدف وی از رفتن به  کانادا متناسب باشد. شرکت کردن در گردهمایی‌ها و کنفرانس‌های علمی و تخصصی با توجه به هدف شما بررسی خواهد شد. برای رسیدن به مقصودتان می توانید به ما در مهروگشت آریایی اعتماد کنید، چرا که کارشناسان متخصص و با تجریه مهروگشت آریایی با دریافت معتبرترین دعوتنامه‌های توریستی، نمایشگاهی، کنفرانس‌های علمی، Workshopها و سایر موارد، برای متقاضیان محترم و همچنین تهیه و تنظیم بهترین برنامه سفر، پرونده ویزای مالتی متقاضی را تا حد امکان منطقی‌تر و بی‌نقص‌تر خواهد کرد. تا بدین وسیله، روند گرفتن ویزای فرد متقاضی را بیش از پیش تسهیل سازد.

ویزای توریستی کانادا

خدمات پیکاپ ویزا برای دریافت ویزای توریستی کانادا

همان‌طور که در بالا هم به آن اشاره شده است، دریافت ویزای کانادا به صورت مولتی یا توریستی، برای اقامت به مدت 5 سال امکان‌پذیر است. توضیحات لازم و مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا نیز ارائه گردید. یکی از موارد مهمی که باید پیگیری شود، دریافت خدمات پیکاپ ویزا است.

خدمات پیکاپ ویزا چیست؟ ارسال پاسپورت به سفارت کانادا (همان سفارتی که برای مرحله انگشت‌نگاری به آنجا مراجعه کرده‌اید) و بازگرداندن آن به همراه ویزا به شخص متقاضی را پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا می‌گویند. خدمات پیکاپ ویزا برای کشورهایی انجام می‌شود که در حال حاضر خدمات کنسولی خود را برای شهروندان ایرانی در ایران متوقف کرده‌اند. این کشورها شامل امریکا، کانادا، انگلستان می‌شود.

سوالات متداول درباره ویزای توریستی کانادا

 1. آیا شرایط خاصی برای تمدید ویزای کانادا پس از گذشت 6ماه وجود دارد؟ بله، برای بازگشت به خاک کانادا پس از 6 ماه، باید دلایل قانع کننده‌ای داشته باشید تا بتوانید مجدد به کشور کانادا ورود کنید.
 2. مدت زمان اعتبار پاسپورت (گذرنامه) برای ویزای مولتی کانادا مهم است؟ بله، برای مدت زمات اقامت مورد نظرتان باید گذرنامه شما دارای اعتبار باشد.
 3. آیا خدمات پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت در ایران انجام می‌شود؟ خیر، باید از طریق همان کنسول‌گری که انگشت‌نگاری انجام شده، اقدام گردد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از ویزای کانادا می‌توانید از طریق لینک تماس با ما به کارشناسان مربوطه دسترسی داشته باشید.

دفتر خدمات گردشگری مهروگشت آریایی